Mgr. Erika Mlejnková
Psychoanalytická psychoterapia
lotus

Psychoanalýza

Psychoanalýza je prevratná metóda porozumenia psychickému vývoji a zákonitostiam fungovania psychiky. Objaviteľom tejto metódy bol Sigmund Freud, ktorého teória sa neustále ďalej rozvíja.

Súčasná podoba psychoanalýzy vychádza z moderných odborných zdrojov a už zďaleka nespolieha iba na svojho zakladeľa. Ide o prepracovaný a bohatý zdroj poznania, z ktorého čerpajú takmer všetky psychoterapeutické a psychologické smery.

Psychoanalýza sa drži určitých pravidiel, ktoré pomáhajú tzv.voľnej asociácii, teda vyjadrovať čo najslobodnejšie a bez racionálnej kontroly (cenzúry) všetko, čo beží pacientovi hlavou. Analytik môže svojou nezaujatou mysľou obsahy pochopiť a toto pochopenie ďalej sprostredkovať.

Hlbšie porozumenie, sebapoznanie a akceptovanie samého seba vedie k väčšej vyrovnanosti a dlhodobej spokojnosti, lepšej schopnosti riešiť problémy a orientovať sa vo vzťahoch.

Pokiaľ sú niektoré pravidlá psychoanalýzy zmenené (napríklad nižšou frekvenciou sedení za týždeň alebo polohou v sede), jedná sa psychoanalytickú psychoterapiu, ktorú taktiež využívam ako terapeutickú metódu.

Kontakt

Mgr. Erika Mlejnková

ProPsyche s.r.o.

Belehradská 8

(zvonček na meno Zemanová)

831 04 Bratislava

 

Telefón: +421 905 727 161

Email: info@propsyche.sk

Skype: propsyche.sk

 

Facebook: